Kahve

Öğütülmüş Kahveler

 

Dünyanın en iyi tarlalarının çekirdeklerinden elde edilen lezzetli bir kahveyle güne başlamak sizin de hakkınız. 40Kafe, hepsi birbirinden lezzetli kahve çeşitlerini ayağınıza getiriyor. Seçiminizi yapmadan önce öğütülmüş kahvenin ne olduğuyla başlayalım. Öğütülmüş kahve, herhangi bir endüstriyel işlemden geçmeden elde edilen kahvedir. Demlemesi hazır kahvelere göre farklılık gösterir. Öğütülmüş kahveyi, daha çabuk bozulabileceği için paket açıldıktan hemen sonra hava almayacağı vakumlu kavanozlarda, karanlık ve serin bir yerde saklamak gerekir. Öğütülmüş kahve 4 ana kalınlıkta olabilir; French press’e uygun kalınlıkta öğütülmüş kahve, filtre kahveye uygun kalınlıkta öğütülmüş kahve, Espressoya uygun kalınlıkta öğütülmüş kahve ve Türk kahvesine uygun kalınlıkta öğütülmüş kahve. Öğütülmüş kahvelerde kafein oranı kahve çekirdeğinin tipi ve kavurma prosesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir . Ayrıca kahvenin yetiştiği yöreden aldığı doğal aroma ve buna bağlı doğal esansiyel yağı kahveye derin bir aroma verir. 40Kafe’de Simon Levelt, Moliendo, Caffe Mauro, Jacobs, illy marka kahveler bulabilirsiniz.

 

 

Çekirdek Kahve

 

Lezzetli bir kahveye giden yol doğru çekirdek kahveyi seçmekten geçer. Çekirdek kahve, kavrulmuş fakat henüz öğütülmemiş kahve demektir. Organik espresso çekirdek kahveden yöresel kahve çekirdeklerine kadar 40Kafe size en iyi kahve çekirdeği seçeneklerini sunuyor. Çekirdek kahve, kavurma işleminin ardından 3 ila 5 gün arasında gaz salınımı yapar, bu yüzden bu sürelerden sonra tüketmeye başlamanız gerekir. Çekirdek kahvenin raf ömrü paketleme yöntemine göre 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Güney Amerika, Orta Amerika, Afrika ve Asya kıtalarında, kahve kuşağı olarak adlandırılan bölgelerde 80 farklı ülkede yetiştirilen çekirdek kahvenin yüzlerce çeşidi bulunmaktadır, ancak hepsi dört ana çekirdeğin türevleridir. Bunlar Arabica, Robusta, Liberica ve Excelsa’dır. Yumuşak içim tercih edenler için Arabica, daha sert ve yoğun notalardan hoşlananlar için Robusta idealdir. 40Kafe’de illy, Caffe Mauro, Jacobs, Petra Roasting, Moliendo ve Simon Levelt marka çekirdek kahveler bulabilirsiniz.

 

 

Kapsül Kahve

 

Tek tuşla lezzetli bir kahve yapmak kapsül kahvelerle mümkün. 40Kafe sizin için en lezzetli Nespresso uyumlu kapsül kahve seçeneklerini derledi, size sadece damak zevkinize uygun olanı seçmek kalıyor. Kapsül kahve tek kullanımlık bir kahvedir ve plastik ya da alüminyum bir kapsül içerisine önceden öğütülmüş kahvenin sıkıştırılmasıyla elde edilir. Uzun süre açıkta bekleyen öğütülmüş kahve tazeliğini ve aromasını kaybeder. Kapsül kahvede ise kahve, uzun süre tazeliğini ve aromasını koruyarak muhafaza edilmiş olur. Düşük veya yüksek kafein içerikli ve değişik aromatik seçenekleriyle 40Kafe’de Caffe Mauro, Jacobs ve illy marka kapsül kahvelerden satın alabilirsiniz. Üstelik Nespresso uyumlu kapsüllerden kafeinsiz kapsüllere kadar alternatif seçenekleriyle.

 

 

Kapsül Kahve Makineleri

 

Tek tuşla lezzetli bir kahve yapmanın en pratik yolu kapsül kahve makineleridir dersek yanlış olmaz. 40Kafe sizin için en lezzetli kapsül kahveleri derledi, size sadece damak zevkinize uygun olanı seçmek kalıyor. Kapsül kahve makinelerimizle sabah tek tuşla leziz kahve kokusuna uyanabilirsiniz. Kapsüllü kahveler için uygun Coffeetech Dalia ve illy marka kahve makinelerini distribütör garantili ve ücretsiz kargo gönderimiyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz. Coffeetech Dalia makinemiz Nespresso uyumlu kapsüllü kahve makinesidir.

 

 

Çekirdek Kahve Makineleri

 

Çekirdek kahve makinesi ile en iyi kahvecilerde demlenmiş lezzette kahveleri evinize veya iş yerinize taşımanız artık mümkün! Üstelik çekirdek kahvelerinizi tam otomatik biçimde öğüterek dilediğiniz kahveyi size verme özelliğine sahipler. Nefis bir espresso, latte, cappucino ve diğer kahveleri yapmak sizin için çok kolay olacak. En kaliteli Espressoları yapabileceğiniz Konchero, Saeco, Gaggia, ve Necta marka çekirdek kahve makinelerini distribütör garantili ve ücretsiz kargo gönderimiyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz.

 

 

Filtre Kahve Makineleri

 

Güne taze kahve kokusuyla başlamak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Filtre kahve makineleri ile, en iyi kahvecilerde demlenmiş lezzette kahveleri evinizde veya iş yerinizde de yapabilirsiniz. İşini bilen kahvecilerin tercihi; en iyi filtre kahve makinelerinden Konchero, Melitta ve Bravilor Novo markaları distribütör garantili ve ücretsiz kargo gönderimiyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz.

 

 

Espresso Makineleri

 

Ev tipi veya profesyonel/horeca kullanımı için uygun espresso kahve makineleri 40Kafe’de. En lezzetli Espressolar için profesyonel Espresso makinelerini Lelit, Cimbali, Gaggia, Saeco, ve Dalla Corta marka seçenekleriyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz. Üstelik distribütör garantili ve ücretsiz kargo gönderimi seçenekleriyle.

 

 

Moka Pot

 

Espresso makineniz yoksa üzülmeyin, saf ve lezzetli bir Espresso keyfi yapmak Moka Pot ile hala mümkün! Üstelik son derece pratik. Tek ihtiyacınız olan kahve ve biraz da su. Alüminyum ve çelik Moka Pot seçenekleriyle en lezzetli Espressoları hazırlamanıza olanak sağlayan Bialetti Moka marka Moka Potları ücretsiz kargo seçeneğiyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz.

 

 

French Press

French Press aparatlar, kahve makinesi olmayanlar ancak yine de lezzetli bir filtre kahve demlemek isteyenler için adeta bir kurtarıcı niteliğinde. Sabah mis gibi demlenmiş kahve kokusuna uyanmak bir French Press, öğütülmüş kahve ve sıcak su kadar uzağınızda! Tek yapmanız gereken birbirinden lezzetli kahve çeşitlerimizden birini seçmek ve kaliteli bir French Press’e sahip olmak. Filtre kahve demlemenin en pratik yolu olan French Press kahve demleme aparatlarını Bodum, BiggCoffee seçenekleriyle 40Kafe’den satın alabilirsiniz. Üstelik kargo ücretsiz.