Caffe Mauro

Demetrio Mauro’nun Büyük Hayali


1905 yılında Reggio Calabria’da dünyaya gelen Demetrio Mauro 10 yaşından itibaren gemilerde görevli olarak çalışmaya başladı. Demetrio Mauro’nun en büyük hayali kendi işini yapmaktı. Bu hayali gerçekleştirmek için 1930 yılında kendi ticaret teknesini satın alan Mauro, İtalyan kolonilerinin de bulunduğu farklı mallar açısından zengin Afrika ülkeleri ile ticaret yapmaya başladı. İkinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesi ile yok olan iş ve ticaret ağları onu sıfırdan tekrar başlamaya zorladı. Ve bu macera “kahve” ile yeniden başladı.

Caffe Mauro
Caffe Mauro
Caffe Mauro
Caffe Mauro

Caffe Mauro’nun Kuruluşu


Demetrio Mauro, 1946 yılında yeni bir kahve kavurma şirketi kurduğunda elinde sadece 20 kg kapasiteli bir kahve kavurucusu vardı. Çaba, ileri görüşlülük ve toprağa olan inancı birleşince uzun soluklu bir başarıya imza atacaktı.

Fabrikaya Geçiş


Erken dönem başarılı ticaret anlayışı sayesinde gelişen işler doğrultusunda Demetrio Mauro önemli bir adım atmaya karar verdi. Florio’daki artık gereksinimleri karşılayamayan eski kahve kavurma tesisinden ayrılarak yeni bir üretim tesisi açmaya karar verdi. Borrace’de 10.000 metrekarelik betonarme tesise geçildi. Sadece iki yıl sonra kahveye olan olağanüstü talebi karşılamak adına var olan tesisi yeni yapılarla 15.000 metrekareye çıkarıldı.


1997’de ise Borrace’deki tesis yerine Villa San Giovani’de sanayi bölgesinde bulunan 37.000 metrekarelik Avrupa’nın en modern üretim tesislerinden biri inşa edilerek tüm üretim oraya aktarıldı.

Caffe Mauro
Caffe Mauro
Caffe Mauro
Caffe Mauro

İleri Görüşlülük


Kimsenin pazarlamaya ve iyi paketlenmiş ürün satmaya ihtiyacının olmadığı yıllarda, Mauro özellikle İtalya’da ana marketlerin raflarındaydı. Ürün kalitesi ve yenilikçi iletişim kampanyalarıyla İtalyanların evlerine girdi, mutfaklarında yer buldu. İlk paket tasarımlarından itibaren en önemli detay, Caffe Mauro’ya özgü renk şekil ve tasarımlarla marka kimliğinin ortaya konmasıdır.

Kaliteli Kahve


Caffe Mauro’nun üretim felsefesi sayesinde ortaya kaliteli kahve tipleri çıkmaktadır. En kaliteli karışımları yaratabilmek için Caffe Mauro, Brezilya, Afrika, Orta Amerika ve Asya’dan en kaliteli çekirdekleri ithal ederek, sürekli geliştirdiği kalite standartlarıyla işlemektedir. Böylece küresel pazarda tüm ihtiyaçları kapsayacak bir ürün gamı ortaya çıkmaktadır.

Caffe Mauro Ürünleri