• Haziran 19, 2019 Kahve Makinası

  Kahve, hayatımızın her anına eşlik ediyor. Evde keyifli bir şekilde içilen kahvenin tadı ayrı olurken işte de bu keyif devam ediyor. Ofis ortamında en çok tüketilen içecek olmayı başaran kahve, iş hayatımıza da destek oluyor. Uyandırma etkisi ile sabahları eşsiz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Sadece bununla da kalınmayıp gün içerisinde fazlasıyla kahve tüketiliyor. Bu nedenle de ofisteki kahve makinelerinin bu yüksek talebi karşılayacak nitelikte olması gerekiyor. Kahvesiz kalmak istemeyen bir çalışma ortamı için seçilen kahve makinesi büyük önem taşıyor. Kahve makinesinin haznesinden pratikliğine kadar pek çok etken de ofis için uyumluluğunu etkiliyor. Bu etkenleri ve dikkat edilmesi gerekenleri birleştirdiğimiz bu yazı sayesinde ofisiniz için en uygun kahve makinesini kolaylıkla bulabileceksiniz. 

  ofis, kahve, kahve makinesi, kapsül kahve makinesi, tam otomatik kahve makinesi, filtre kahve makinesi
 • Haziran 12, 2019 Kahve

  Kahve ile ilgili bilinç gün geçtikçe artıyor. 3. Nesil Kahve Akımının bu bilince katkısı oldukça büyük… Kahvenin bir içecekten öte kültür olduğuna inanan ve değişik yöntemleri hayatımıza dahil eden bu akım, kahve ile ilgili terimleri de öğrenmemizin önünü açıyor. Kahvenin demlenmesinden kavrulmasına çekirdeğinden sunumuna kadar her alanda hayatımızda bu terimler bulunuyor. Kültürün gelişmesiyle de bu kahve terimleri, daha çok yerde karşımıza çıkıyor. Terimlerin ne anlama geldiğini öğrenmek doğrudan kahvenin lezzetini de etkileyeceği için lezzetli kahvelerin çözümü, kültüre aşina olmaktan geçiyor. Her zaman lezzetli kahveler için ve keyfinize keyif katın diye kahve terimleri sözlüğü ile karşınızdayız! 

  kahve, kahve terimleri, kahve terimleri sözlüğü, kahve kültürü, arabica, robusta, cold brew, single origin, barista, cupping, asidite, roasting, moka pot
 • Haziran 05, 2019 Nasıl Yapılır?

  Her ana eşlik eden kahve, Ramazan bayramını da eşlik ediyor. Özellikle geleneksel bir lezzet olan Türk kahvesi bayram kahvaltılarından sonra eşsiz bir tercih oluyor. Bu kahve çeşidi, her anı daha da keyifli hale getirmeyi başarıyor. Türk kahvesi ile yapılan sohbetler ve kahve bittikten sonra bakılan fallar, kültürümüzün bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Kendimizden bir parça olduğu için Dünya kahvelerinden daha iyi bilsek de Türk kahvesi demlemesinde dikkat edilmesi gereken adımları bulunuyor. Su ve kahve miktarı, demlemek için sıcaklık gibi her adım kahvenin tadını da etkiliyor. Bol köpüklü, lezzetli ve keyfinize keyif katacak bir kahve yapmak için Türk kahvesi demleme ile ilgili detaylar bu yazımızda sizleri bekliyor! 

  türk kahvesi, kahve, türk kahvesi demleme, türk kahvesi nasıl demlenir, türk kahvesi yapımı
 • Mayıs 29, 2019

  Kahvesiz yapamayanlar, sabah kalktığında ilk işi kahve içmek olanlar ve hayatının her anına kahve eşlik edenler, hepimizin çevresinde bulunuyor. Kahvenin, eşsiz bir lezzeti ve uyandırma üzerinde etkisi olunca, kahve severlerin bu denli fazla olması çok normal… Belki siz, belki bir arkadaşınız, belki de sevgiliniz veya eşiniz bir kahve severse onlara alınabilecek en güzel hediye de, tabi ki kahve ile ilgili oluyor. Zaten günlük kahve ihtiyacını karşılamak için kahveyi hiçbir zaman evinden eksik etmeyenler için değişik hediye fikirleri de 40kafe’de sizleri bekliyor. Hem kullanışlı hem de estetik yanlarıyla dikkat çeken ve kahvenin kullanım alanı çeşitliliğini bir kez daha gözler önüne seren kahve severlere alınabilecek hediyeler sizleri bekliyor. 

  kahve, kahve sever, hediye, kahve severlere hediyeler, demleme ekipmanları, kahve çeşitleri, şurup, kapsül kahve, kapsül kahve makinesi
 • Mayıs 22, 2019 Nasıl Yapılır?

  Havaların ısınmasıyla birlikte yazın gelişi de iyice hissedilmeye başlandı. Soğuk kış günlerinden sonra gelen sıcak yaz günleri vücudumuza iyi gelse de zamanla bunaltıcı hal almasıyla ferahlama isteğini de beraberinde getiriyor. Peki, ferahlatıcı ve serinletici etkisiyle sıcakların vazgeçilmez eşlikçisi denilince akla ilk ne geliyor? Tabi ki dondurma… Yaz ve dondurma ayrılmaz ikili olarak bu mevsimi hem daha lezzetli hem de daha keyifli yapıyor. Dondurmanın her damak tadına uygun seçenekleri, bu tatlının daha da popüler olmasını sağlıyor. Meyveli, çikolatalı, sade pek çok çeşidi bulunan dondurmaya bir kahve sever dokunuşu da bizden geliyor. İşte karşınızda kahveli dondurma! Kahveli dondurma, kahvenin her şeye ne kadar yakıştığını bizlere gösteriyor. Bu yazı daha da lezzetli hale getirmek için kahveli dondurma tarifini hemen deneyebilirsiniz.

  yaz, kahve, dondurma, kahveli dondurma, kahveli dondurma tarifi
 • Mayıs 15, 2019

  Roasting bir diğer adıyla kavurma süreci kahve çekirdeklerinin lezzetini ortaya çıkartır. İçmelere doyamadığımız kahveler, kavurma stillerine göre değişiklik gösterir. Kahve çekirdekleri dalından ilk toplandığında süngerimsi bir yapıya sahip olur. Bu süngerimsi yapının yüksek ısıya uğraması sonucu kahve, işte o lezzetli halini alır ve vazgeçemediğimiz bir tada dönüşür. Yavaş, hızlı, orta, koyu… Kavurma, kahvenin tadını ortaya çıkaran bir işlemden öte bir uzmanlık işidir. Kahvenin ham halinden o koyu kahverengi haline gelene kadar tüm o renk karteli, kahvenin tadı ile ilgili bizlere ipucu verir. Böylelikle koyu ya da orta kavrulmuş kahve mi yoksa hızlı ya da yavaş kavrulmuş kahve mi sevdiğinizi bulabilmek kolaylaşır. Kahve içecekten öte kültür olduğu için bu kültüre hakim olmak, lezzeti de ardı sıra getirir. Geriye size sadece arkanıza yaslanıp lezzetli kahvenizden bir yudum almak kalır. 

  kahve, kahve çekirdekleri, kahve kavurma, roasting, slow roasting
 • Mayıs 08, 2019

  Anneler gününe günler kala, kahve sever anne adaylarına biz de küçük bir hediye hazırladık. Bu yazımızda üstünde duracağımız hamilelikte kahve tüketimi, aklınızda oluşan soru işaretlerini giderecek!

  Kahve tüketimi ile genel yargı tüketilmemesi gerektiği ile ilgili olduğu için kahve sever anne adayları için hamilelik süreci, ekstra zorlayıcı olabiliyor. Ama bu yargı, kahveden dolayı değil kafeinden dolayı ortaya çıktığı için aslında hamilelikte kafein tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Kafein, kahve ile ünlense de sadece kahve içerisinde bulunmuyor. O yüzden kafein bulunan içecekler ve kafein miktarları da hamilelikte kahve tüketimi ile ilgili anne adaylarına yol gösteriyor. İşte dikkat etmeniz gereken noktalarla birlikte hamilelikte kahve tüketimi…

  hamilelik, hamilelikte beslenme, hamilelikte kahve tüketimi, anne adayları, kahve, kafein, kafein miktarı
 • Mayıs 01, 2019

  Cevap vermenin oldukça zor olduğu bir soruyla karşınızdayız. İkisi de birbirinden lezzetli, ikisinin de hayranı oldukça fazla… Şiirlere konu olan çay ve şarkıların vazgeçilmezi kahve arasında nasıl seçim yapılabilir ki? Zevkler, tartışılmaz ve herkesin damak zevki farklıdır ama bu iki çok sevilen içeceği bazı alanlarda karşılaştırmak mümkün. Her iki lezzette tat olarak birbirinden ayrılsa da aslında bazı özellikler açısından birbirlerine benziyor. Belki de bu nedenlerden kaynaklı çay ve kahve, hayatımızın vazgeçilmez iki içeceği olmayı başarıyor. Çayın mı uyarıcı etkisi daha fazla yoksa kahvenin mi? Kahve bizi uyandırır, peki çay da uyandırır mı? Kısacası çay mı kahve mi? Bu soruların cevapları ve daha fazlası blog yazımızda sizleri bekliyor!

  çay, kahve, çay mı kahve mi, çayın etkileri, kahvenin etkileri, uyarıcı etki, çay ve kahve karşılaştırması
 • Nisan 24, 2019

  Kahve kadar tadı ile gönüllere taht kurmuş bir lezzet varsa o da çikolatadır. Kahve ve çikolata bazen tek başına bazense vazgeçilmez bir ikili olarak hayatımıza tat katıyor. Özellikle kahvesini daha tatlı aromalar ile sevenler için çikolata, akla gelen ilk seçenek oluyor. Hal böyle olunca da çikolatalı kahve tarifleri de günden güne artıyor. Çünkü böyle lezzetler sadece ağzımızı tatlandırmak ile kalmıyor, kahve kültürümüzü de geliştiriyor. Çikolatalı buzlu mocha tarifi de işte bu eşsiz lezzetlerden biri… Özellikle havaların ısınmaya başladığı şu dönemlerde her anınıza eşlik edebilecek bu tarif hem içinizi ferahlatacak hem de kahvenin en tatlı hali ile ağzınızı tatlandıracak. Siz de kolaylıkla yapabileceğiniz çikolata buzlu mocha ile evinize yaz heyecanını getirebilirsiniz. 

  kahve, çikolata, çikolatalı kahve, buzlu kahve, soğuk kahve, mocha, çikolatalı buzlu mocha, kahve tarifleri