• Ocak 20, 2020 Nasıl Yapılır? Kahve

  Kahve sıcak ülkeler de yetişmektedir. Kahve ağacının çekirdeğinin işlenmesiyle ortaya çıkmıştır. İlk olarak Hindistan da, Brezilya da, Meksika’ da ve Kolombiya da yayılmıştır. Ve herkes tadına o dönemler de bayılmıştır. Ardından 16. Yüzyılın başlarında Mısır ve Hicaz’ a kahve Yemen Yolu ile Kanuni Sultan Süleyman dönemin de topraklarımıza gelmiştir.

  kahvenin yolculuğu, kahve ve anadolu, türk kahvesi
 • Filtre kahve, öğütülen kahve çekirdeklerinin bir filtreden geçirilmesi ve süzülmesi ile elde edilen kahveleri ifade etmektedir. Suyun filtreden geçmesi ve kahve ile buluşması nedeni ile damla kahve ya da filtre kahve olarak anılmaktadır.

  filtre kahve, filtre kahve demleme
 • Ocak 12, 2020 Nasıl Yapılır? Kahve

  Hepimizin vazgeçilmez içeceklerinden biridir kahve. Karton bardakların içine şuruplarla hazırlanmış kahvelere bir ton para öderiz. Hem cebimize hem sağlığımıza zarar veren bu kahveleri evleriniz de hazırlamaya ne dersiniz?

  kahve tarifleri, evde kahve yapımı
 • Ocak 08, 2020 Nasıl Yapılır? Kahve

  Hepimiz kahveyi çok severiz. Günlük hayatta en azından 1-2 kere kahveyi tüketiriz. Peki kahvemiz bayatlayınca onu direk çöpe mi atmalıyız? Tabii ki de hayır bayat kahveyi kullanabileceğiniz birçok alan vardır. Şimdi gelin bayatlamış kahveleri nereler de kullanabileceğimizi öğrenelim.

  bayat kahveleri nasıl değerlendirebiliriz, kahve,
 • Ocak 03, 2020 Kahve

  Kahve, kişilerin sık sık tükettiği içecekler arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda günümüzde pek çok kişinin tercih edebileceği birden fazla kahve türü de bulunmaktadır. Arabica kahve de söz konusu kahve türlerinden bir tanesidir.

  arabica kahve, kahve türleri, kahve çekirdeği
 • Aralık 29, 2019 Kahve Kahve Makinası

  Kahve demleme yöntemlerinden birisi olan V60 kahve demleme yöntemi, Alman Melitta Bentz’in bulduğu bir demleme yöntemidir. Altı delik bardak ile kahve demleme yöntemi olarak da adlandırılan V60 kahve demleme yöntemi, günümüzde sık sık tercih edilen bir kahve demleme yöntemidir. V60 kahve demleme yönteminin çalışma mekanizmasına bakıldığında ise oldukça pratik olduğunu ifade edebilmek mümkündür.

  V60 demleme, V60, kahve demleme yöntemleri
 • Aralık 24, 2019 Kahve Kahve Makinası

  Espresso, günümüzde bireylerin en fazla tükettiği kahve türleri arasında yer almaktadır. Genellikle espresso makinesi ile hazırlanan ve tüketilen espresso oldukça lezzetli bir kahve türüdür. Normal şartlarda espresso, basınçlı su yardımı ile hazırlanmaktadır. Espressonun basınçlı su ile elde edilebilmesi için ise makineye ihtiyaç duyulmaktadır.

  espresso, kahve makinesi, kahve, espresso yapımı
 • Aralık 20, 2019 Kahve

  Kış aylarında pek çok kişi, içini ısıtmak için birçok kahve çeşidi arasından kendi damak zevklerine en uygun olanları tercih ederler.  Hemen herkesin sevdiği ve severek tükettiği içecekler arasında yer alan kahveler, hem yaz aylarında hem de kış aylarında tercih edilmektedir. Yaz aylarında soğuk kahve şeklinde tüketilen kahveler, kış aylarında ise ısınmak için tüketilmektedir. Bu doğrultuda sizler için kış aylarında içinizi ısıtacak kahve tarifleri hazırladık. Gelin bu tarifleri hep beraber inceleyelim. 

  kahve, sıcak kahveler, kahve tarifleri
 • Aralık 16, 2019 Nasıl Yapılır? Kahve

  Her ülkenin kendine özel kahve kültürü bulunmaktadır. Bu doğrultuda her ülke, kendi kahve kültürünü yaşatarak birbirinden farklı özelliklere sahip kahve türleri ortaya çıkmaktadır. Kişiler, hemen hemen her gün kahve tüketmektedir. Dolayısıyla birbirinden farklı lezzetlere ve özelliklere sahip olan kahveler, kişiler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Peki, ülkelere göre kahve kültüründe nasıl değişiklikler bulunmaktadır? Gelin hep beraber inceleyelim.

  kahve, kahve çekirdekleri, kahve menşeileri