• Aralık 14, 2020 Kahve

  Kafein, günümüzün yağ yakıcı takviyelerinin çoğunda bulunur. Sebebiyse yağ dokularınızdaki yağları harekete geçirmeye ve metabolizmayı artırmaya yardımcı olduğu bilinen birkaç maddeden biri olmasıdır. Peki kahve gerçekten kilo vermenize yardımcı olur mu? Gelin yakından inceleyelim.

  kahve, metabolizma, kahve ve matebolizma ilişkisi, kahvenin faydaları,
 • Aralık 14, 2020 Kahve

  Kahve dünya çapında en çok tüketilen içeceklerden biridir. Sağlığınıza faydalıdır ve sizi belirli hastalıklardan korumaya yardımcı olabilecek bir dizi faydalı bileşik bakımından zengindir. Kahvenin en azından bazı insanlarda inflamasyonu azaltmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu yazıda detayları inceleyeceğiz.

  kahvenin faydaları, kahve ve antioksidan, kahve ve antioksidan ilişkisi,
 • Ekim 26, 2020 Kahve

  Kahve, dünyanın en popüler içeceklerinden biridir. Çoğu insan kahve içmekten hoşlanır ancak kişisel tercihleri veya sağlık nedenleriyle kafein alımını sınırlamak isterler. Bu kişiler için kafeinsiz kahve mükemmel bir alternatiftir. Bu yazı kafeinsiz kahveye ve sağlık etkilerine ayrıntılı bir şekilde bakmaktadır.

  kafein, kafeinsiz kahve, kafein miktarı,
 • Ekim 19, 2020 Kahve

  Her gün milyarlarca insan uyanmak, o gece vardiyasını geçirebilmek ya da öğleden sonra çöken yorgunluğu atlatmak için kafeine güveniyor. Bu doğal uyarıcı, aslında dünyada en çok kullanılan bileşenlerden biri. Bu yazımızda, doğru miktarda tüketildiği takdirde son derece faydalı olan kafein ve sağlığınız üzerine etkileri hakkındaki son araştırmaları paylaşıyoruz.

  kafein, kahve, kafeinsiz, filtre kahve, çekirdek kahve
 • Eylül 25, 2020 Kahve

  Neredeyse bir öğün yerine geçecek kadar besleyici ve zengin içeriğiyle bulletproof kahve, özellikle beslenmesine dikkat edenler, ketojenik beslenenler veya güne enerjik başlamak isteyenler arasında çok popüler. Değişik varyasyonları bulunan ve kahvenin en sağlıklı hali diyebileceğimiz bulletproof kahve nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir bu yazımızda sizler için derledik.

  bulletproof, bulletproof kahve, bulletproof kahve faydaları, bulletproof kahve nasıl yapılır, bulletproof kahve özellikleri nedir,
 • Ağustos 27, 2020 Nasıl Yapılır?

  Cold brew (soğuk demlenmiş kahve) hiç bu kadar popüler olmamıştı. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde çok iyi bir tercih olan cold brew, evde hazırlanması da zor olmayan bir içecek. Biz de sizler için basit bir tarif paylaşıyoruz.

  french press, cold brew, cold brew hazırlama, nasıl yapılır, cold brew tarifi,
 • Haziran 09, 2020 Nasıl Yapılır? Kahve

  Türk kahvesi ve espresso arasındaki en belirleyici fark pişirilme ve demlenme yönteminden oluşur. Kahve hazırlamanın deyim yerindeyse ilk örneği olan Türk kahvesi, bakır veya farklı metallerden imal edilmiş cezvelerde ateş üzerinde yapılır.

  espresso, türk kahvesi, espresso ve türk kahvesi arasındaki farklar
 • Kahve yüzlerce yıldır hayatımızın vazgeçilmezi olarak yerini koruyor. Modern şehir hayatı, kalabalık sohbetler, çalışmakla geçen uykusuz geceler veya oldukça zevkli bir kamp ortamı. Kahve her yerde bulunabilir. Bu yazımızda ise eğlenceli bir kamp ortamını daha sıcak ve lezzetli kılacak en iyi kahve ekipmanlarını derledik.

  kahve demleme, kampta kahve demleme, kahve ekipmanı,
 • Kahve tüketenler olarak evlerimizde neredeyse her gün ortaya çıkan bir “atık” türü var; kahve telvesi. Sürdürülebilirliğin çok önemli olduğu günümüzde günlük hayatımızda atık olarak değerlendirdiğimiz şeyleri tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Kahve telvesi ise sadece çöpe gidecek bir atık olmaktan ziyade farklı alanlarda değerlendirilebilir ve farklı alanlarda birçok yan ürün kullanımını azaltıcı etkisi olabilir.

  kahve telvesi, kahve telvesi nasıl kullanılır, filtre kahve telvesi, kahve atığı, kahvenin farklı kullanımları